SMHL 2016: Družstvá mesiaca jún

SMHL 2016: Družstvá mesiaca jún

SMHL 2016: Družstvá mesiaca jún

Po troch kolách SMHL 2016 máme za sebou nielen prvú štvrtinu aktuálneho ročníka, ale aj prvý súťažný mesiac jún. Je teda čas pozrieť sa na družstvá, ktorých výkony počas neho vyčnievali v SMHL spomedzi ostatných najviac.

V hre bolo 60 bodov pre mužov a 30 bodov pre ženy.

V mesiaci jún boli na programe tri úvodné kolá ročníka 2016. Už tradične sa začínalo v Krásne, odkiaľ sa ligové dianie presunulo do Lehoty pod Vtáčnikom a do Ihrišta. Počas tohto obdobia sa bojovalo o 60 bodov medzi mužmi a o 30 bodov medzi ženami. Keďže takmer ani jedno družstvo sa nevyhlo zaváhaniu, výber družstiev mesiaca jún bol o niečo zložitejší.

1. Podhorie

Aj napriek tomu, že v družstve Podhoria nastali zmeny na niektorých postoch, podarilo sa im vyhrať v Krásne a získať druhé miesto v Ihrišti, kde sa im pravidelne darí.

druzstva mesiaca jun 2016 podhorie
Podhorie vybojovalo na svojej obľubenej trati v Ihrišti 2. miesto.

Jediné zaváhanie prišlo v Lehote pod Vtáčnikom, kde si na konto pripísali iba 4 body za 11. miesto v poradí SMHL. No i tak sú po prvej štvrtine ročníka priebežným lídrom mužskej kategórie.

Z hľadiska dosahovaných časov má napriek zmenám v družstve Podhorie celkom určite na viac. Chalani sa zatiaľ ani na jednom z ligových kôl nedostali pod hranicu 14 sekúnd, hoci na 3. kole v Ihrišti k tomu boli už veľmi veľmi blízko.

2. Zbora

Zbora začala aktuálny ročník SMHL podobne ako ten minuločný. Zle! V Krásne po chybe na rozdeľovači chalani nemohli pomýšľat na popredné umiestnenia. No podobne ako v minulom roku, aj tentoraz to bola pravdepodobne len jedna z mála nepodarených súťaží.

Zbora zabehla prvú trinástku v tohtoročnej SMHL.

V Lehote pod Vtáčnikom to už bola Zbora ako ju všetci veľmi dobre poznáme. Zborania zvíťazili prvou tohtoročnou trinástkou v SMHL vôbec a úspešný víkend potvrdili na druhý deň tretím miestom v Ihrišti.

druzstva mesiaca jun 2016 zbora
Zbore patrilo na súťaži v Ihrišti 3. miesto.

Zbora je tak razom späť v boji o prvú priečku, keď stráca na čelo tabuľky iba 4 body. V jej podaní to určite ešte nebolo všetko. Po rekordnom útoku na súťaži v Pruskom sa v ich podaní určite môžeme tešiť na skvelé výkony. Či už na najbližšom 4. kole alebo ich domácej súťaži, ktorá sa nezadržateľne blíži.

3. Nosice - žabky

Nosice sú priebežnými líderkami poradia žien, hoci len zásluhou lepších umiestnení na jednotlivých súťažiach. Rovnaký počet bodov má totiž aj druhé Ihrište. Do vedenia sa Nosice dostali už v Krásne, kde síce skončili tretie, no do tabuľky si pripísali plný počet bodov.

Potom naplno využili zaváhanie takmer všetkých ženských družstiev v Lehote pod Vtáčnikom a brali opäť 10 bodov, hoci menšiemu zaváhaniu sa takisto nevyhli. Rýchlo však budú chcieť zabudnúť na súťaž v Ihrišti, kde to bola doslova katastrofa.

druzstva mesiaca jun 2016 nosice zabky
Nosice – žabky zhadzujú terče na súťaži v Krásne.

Žabky podobne ako Podhorie stále v tomto ročníku SMHL čakajú na špičkový čas. Pod 17 sekundovú hranicu sa na ligovom kole zatiaľ nedostali ani raz, najlepší výkon sa im podaril hneď na prvom kole v Krásne. Môžeme však očakávať, že na nasledujúcich súťažiach sa im to takmer s určitosťou podarí.

Výborné výkony predviedli aj ďalší

Výborný výkon a zatiaľ najlepší tohtoročný čas - 16,27s, predviedli na domácej trati ženy z Ihrišta. Na predchádzajúcich kolách sa im však už tak dobre nedarilo, no v priebežnom poradí to vôbec nie je zlé. Majú rovnaký počet bodov ako Nosice a držia si priebežnú druhú priečku.

Najrýchlejšie útoky majú zatiaľ na svojom konte Brumov B a Ihrište - ženy.

Veľmi podobne je na tom aj Brumov B. Ten zabehol takisto v Ihrišti zatiaľ najrýchlejší tohtoročný čas - 13,79s a po nie veľmi vydarených úvodných kolách sa razom vyšvihol na priebežné 3. miesto SMHL 2016.

Výraznejší bodový zisk zaknihovalo aj Krásno, ktorému sa to dokonca podarilo na domácej pôde. "Veľké" body má na svojom konte takisto Tŕstie, Stupné, Lidečko, Lednické Rovne a v posledných dvoch kolách aj Visolaje.

V mesiaci júl sú na programe celkovo 4 kolá. Bojovať sa teda bude o ďalších 80 bodov pre mužov a 40 bodov pre ženy. Komu a ako sa počas júla darilo, si povieme začiatkom augusta.

foto: Silvia Behrová & DHZ Rudník fans

Ľuboš Kamenický
Ľuboš Kamenický

Páčil sa Vám tento článok? Povedzte o ňom aj svojim známym.

Páčil sa Vám tento článok? Povedzte o ňom aj svojim známym.
Archstyl architekti
Bison Sportswear
BOLD digital
Budiš
dobrovolnihasici.sk
hasicskysport.sk
Munus
Profitent
MY Noviny stredného Považia
Prvé hasičské rádio
Púchovské noviny
Sportfire
Svet hasičov
Trenčiansky samosprávny kraj
Tommu motor tuning
TOP FIRE
Záhrada & dielňa