Ženy z Moškovca valcujú naďalej

ilustračný obrázok - Ženy z Moškovca valcujú naďalej

Asi tak by sa dalo v skratke vystihnúť ďalšie pokračovanie seriálu súťaží Slovensko – moravskej hasičskej ligy, ktoré sa konalo v sobotu 10. júla 2010 v Lednických Rovniach. Od devaitej hodiny ráno zápolilo o Putovný pohár predsedov predstavenstva RONA a.s. a starostu obce Lednické Rovne 36 družstiev mužov a 13 družstiev žien.

Kategória muži

Medzi mužmi sa konečne prebrali družstvá hasičov z Brumova či Moškovca, ktorí si svoje doterajšie ligové výsledky predstavovali určite inak. Porcia bodov z tejto súťaže im tak určite spravila radosť. Najväčší bodový prídel a teda aj celkové prvé miesto zaknihoval prvýraz v tomto ročníku Brumov s časom 14,00s (13,87P).

O dve desatinky sekundy za nimi zaostala Zbora (14,20s) a bronzovú priečku si vybojoval nový priebežný líder tohto ročníka SMHL Podhorie, keď svoj pokus ukončili časom 14,61s. Štvrtá priečka prischla Brumovu B (14,75s) a na poslednom hodnotenom piatom mieste skončili už spomínaní hasiči z Moškovca s časom 14,83s.

Pod pätnásť sekúnd to zmákla ešte šiesta Svinná (14,87s) a siedme Poriadie s výsledkom 14,96s. Top desiatku doplnili Lidečko (8. miesto/15,06s), Dežerice (9. miesto/15,27s) a Ihrište (10. miesto/15,32s). 11. priečku obsadil Dulov (15,56s), ďalej nasledovali so zhodným časom 15,70s Pravotice a Vydrná. Po prestreku na ľavom terči sa Lehota pod Vtáčnikom umiestnila s časom 15.75s až v druhej desiatke, konkrétne na 14. priečke.

Niečo podobné postihlo aj Nedašovu Lhotu, keď na pravom terči zaznamenali čas 14,66s, no výsledok na ľavom terči (15,81s) ich odsunul na 15. miesto. Horenická Hôrka mala problémy s vodou a tak im musel stačiť čas 15,91s. 17. priečku obsadili Rybany (16,39s), 18. skončil Nedašov B (16,51s). Nedarilo sa ani domácim hasičom, keď ako viacerí po prestreku na terči skončili svoj útok v čase 17,18s.

Krásno malo svoj útok rozbehnutý parádne, no opäť to bol prestrek na terči, ktorým zhasli všetky nádeje na lepší výsledok. Ich čas 18,28s (14,16P). Tretiu dvadsiatku výsledkovej listiny otvárali mladíci z Púchova (18,79s/16,85L). Závahanie na rozdeľovači predviedli hasiči z Trenčianskych Stankoviec (19,14s).

Kategória ženy

Ako už bolo spomenuté, medzi ženami momentálne vládne len jedno družstvo. Svoju tohtoročnú formu opäť potvrdili baby z Moškovca, keď dokázali po piatykrát zvíťaziť. A opäť to bolo fantastickým časom pod hranicou sedemnásť sekúnd – 16,90s (16,73P).

Zvyšok štartového poľa sa teda pobil o zvyšné dve hodnotené miesta. Najlepšie to zvládli s časom 18,23s Pečeňany a tretiu priečku vybojovali Podlužany s výsledkom 18,69s. Štvrtú priečku si odniesli Nosice (19,79s) a piate miesto nakoniec ukoristila Horenická Hôrka (20,21s).

Za nimi nasledovali ligistky z Ladiec (20,44s), Ihrišťa (20, 70s) a Vydrnej (23,44s/17,83L). Deviate skončili po menšom nezdare Dežerice (24,97s). Kvašov po nepríjemnom páde ľavej prúdarky nakoniec svoj pokus dokončil s časom 32,28s. Za nimi sa ešte umiestnili Nedašova Lhota (39,14s/19,55L) a Trenčianske Stankovce (60,07s/17,76L). Jediným ženským družstvom, ktorému sa nepodarilo svoj pokus dokončiť boli baby z neďalekých Horoviec.