Zahájenie SMHL v Krásne už tradične slnečné so silným protivetrom

Zahájenie SMHL v Krásne už tradične slnečné so silným protivetrom

Zahájenie SMHL v Krásne už tradične slnečné so silným protivetrom

Slovensko-moravská hasičská liga už po deviaty krát odštartovala svoju sezónu v obci krásno. Po daždivom týždni nás čakala slnečná a „ufučaná“ sobota. Na miestnom futbalovom ihrisku vrcholili prípravy na VII. Ročník súťaže hasičských družstiev Memoriál Baróna Friesenhofa.

Už od rana rozvoniaval guláš, a klobásky netrpezlivo čakali, kedy sa konečne dostanú na pekáč. Presne od druhej hodiny sa všetky deti mohli povoziť na poníkoch , pomaľovať a vyskákať v „detskom kútiku“ a tí skôr narodení sledovali nástup družstiev a štart deviateho ročníka SMHL.

Už tradične sa ako prvé postavilo na štart domáce družstvo mužov. Po nečakanom zaváhaní strojníka dosiahli čas 19, 17 s. a obsadili konečné 15. miesto. Po domácom sklamaní nasledovali ďalšie dve sklamania v podobe nedokončeného útoku mužov z Lidečka a 50-sekundovom „trápení“ žien z Podlužian.

Štvrtý útok v poradí naznačil v akom štýle sa bude celé prvé kolo niesť. Pravotice po „slušnom“ ľavom prúde predviedli jeden z mnoha prestrekov na pravom terči ( 22,68 s.). Na prvý pohľad vydarený útok predviedol Nedašov „A“, no čas 15, 73 s. zrejme znamenal pre „ogarov“ mierne sklamanie

Jeden z najkrajších a najkvalitnejších pokusov predviedli chalani zo Svinnej, ktorí časom 14, 82 s. dlho viedli, no nakoniec obsadili druhé miesto. Nasledovali ďalšie problémy na pravej strane, keď muži z Podlužian dosiahli čas 19, 74 s. a nedašovske „béčko“ svoj problém dokonca nedokázalo vyriešiť, čo znamenalo NÚ.

Jeden s tých vydarenejších výkonov sme mohli vidieť v podaní mužov z Poriadia ( 15, 87s. ) po ktorých nasledovali Bystričany muži ( 18, 62 s. ). Šišov muži ( 16, 12 s. ) a Dohňany muži ( 16, 71 s. ). Po dlhšom čase sa na štart postavilo ženské družstvo, no ženy zo Šišova zastavila „lietajúca“ prúdnica na ľavom prúde a roztrhaná „bečka“ ( NÚ ).

Zrejme zaváhanie na rozdeľovači spôsobilo nedokončený útok obhajcu ligového prvenstva z Podhoria. Po prestreku žien z Rybian nasledoval víťazný pokus v ženskej kategórii v podaní žien z obce Ladce ( 19,94 s. ). Nováčik v SMHL, muži z Tŕstia predviedli 7-sekundový prestrek na pravej strane a z prvého kola si odniesli čas 21,21 s. ( lp-14, 28 s.).

Nasledovali Kopanice muži ( 15, 56 s. ), ďalší ligový nováčik z Chudej lehoty ( NÚ ) a vytrápený pravý prúd zo Zbory (lp-14,07 s. a pp 36, 78 s.). Dvadsiaty prví. v poradí odštartovali muži Ďurďové, ktorí svoj útok nedokončili, za nimi Rybany muži ( 17, 22 s. ) a muži Pruské ktorí kvôli zraneniu svoj útok nemohli dokončiť.

Ďalšie problémy na pravom terči postihli mužov Ladce ( 23, 52 s. ) a nasledovali Veľké Kršteňany ženy ( 41, 27 s. ). Horenická Hôrka muži taktiež ukázali prestrek, no tento krát zaváhali obaja prudiari ( 18,81 s. ). Obhajkyne ligového prvenstva, ženy z Moškovca svoj pokus nedokázali dokončiť a útok na víťazstvo v mužskej kategórii v podaní Brumova „A“ zastavil záhadný kameň v prúdnici na pravej strane – NÚ ( lp-13, 84 s. ).

Nasledoval ďalší nedokončený pokus chalanov z Lehoty pod Vtáčnikom a štvrtý najrýchlejší pokus dňa, ktorý dosiahli muži z Moškovca ( 15 ,28 s. ). Pohár za druhé miesto v ženskej kategórii si s časom 21, 09 s. vybojovali Dežerice. Opäť ženy, tentokrát Nedašová Lhota mali tiež pekne rozbehnutý útok, avšak prestrek na pravom prúde im všetko prekazil (pp 44, 32 s. lp 17, 79 s).

Tak isto skončili aj nasledujúce družstvá: Dežerice muži ( lp-19, 48 s. pp-32, 60 s.) a Lednické Rovne ( lp-14, 23 s. pp-28, 54 s.). Topoľčianky muž predviedli celkom pekný útok s časom 15, 67 s. Muži z Veľkých Krštenian sa pri útoku potrápili a dosiahli čas 42, 43 s. a po nich muži z Livinských Opatoviec svoj útok nedokončili.

Tretie miesto v ženskej kategórii si na súťaži zaistilo družstvo Topoľčianok, útokom s výsledným časom 21, 11 s. Taktiež tretie miesto, no tento krát v mužskej kategórii obsadili chalani z Brumova „B“, ktorí ukázali pekný útok s časom 14, 86 s. Nasledovali družstvá Kamenná Poruba muži ( NÚ ), Ihrište ženy ( 22, 31 s. ), zástupca THHL Poľný Kesov muži ( NÚ ) a Trenčianské Stankovce muži ( 27, 44 s. ).

Najrýchlejší útok súťaže s časom 14, 44 s predviedli muži z Ihrišťa a získali zaň prvé miesto. Ženy z Poľného Kesova nedokončili útok a po nich muži z Drženíc dosiahli čas 20, 52 s. Ako posledné sme mohli vidieť súťažiacich z obce Nosice, ktorí sa pokúsili zabojovať o čo najlepšie umiestnenie aj ženským ( 21, 81 s. ) aj mužským družstvom ( 15, 58 s. ).

Po krátkej prestávke a skontrolovaní výsledkov súťažných družstiev nasledovalo vyhodnotenie, pri ktorom boli ženským aj mužským družstvám na prvých troch miestach odovzdané poháre a finančné odmeny. V mužskej kategórii za prvé miesto aj putovný pohár.

Dobrovoľný hasičský zbor v Krásne ďakuje všetkým družstvám za účasť a predvedené výkony a praje veľa úspechov v tohtoročnej hasičskej sezóne. Už teraz sa tešíme na budúci ročník Memoriálu baróna Friesenhofa v Krásne.

DHZ Krásno
DHZ Krásno

Páčil sa Vám tento článok? Povedzte o ňom aj svojim známym.

Páčil sa Vám tento článok? Povedzte o ňom aj svojim známym.
Archstyl architekti
Bison Sportswear
BOLD digital
Budiš
dobrovolnihasici.sk
hasicskysport.sk
Munus
Profitent
MY Noviny stredného Považia
Prvé hasičské rádio
Púchovské noviny
Sportfire
Svet hasičov
Trenčiansky samosprávny kraj
Tommu motor tuning
TOP FIRE
Záhrada & dielňa