Súťaž vo Svinnej poznačilo počasie

Súťaž vo Svinnej poznačilo počasie

Súťaž vo Svinnej poznačilo počasie

V poslednú júlovú nedeľu sa konala súťaž o putovný pohár starostu obce Svinná a zároveň 10. kolo SMHL 2014. Na pravé poludnie krásnej slnečnej nedele však asi nikto nečakal, že súťaž bude spojená s nepriaznivým počasím, predovšetkým pre družstvá štartujúce v jej závere. Bohužiaľ počasie si nevyberáme a ako správni hasiči sme sa s ním museli popasovať.

Kategória MUŽI

Ako prvé sa na základňu postavilo domáce družstvo Svinná, no útok im nevyšiel podľa ich predstáv kvôli chybe béčkara a ukončili svoj útok s časom 28,85s (28,05LP). Po minuloročnej súťaži si Ďurďové tento krát odnieslo 1. miesto s časom 13,89s (pre zaujímavosť - minulý rok mali čas 13,90s a obsadili 2. miesto).

Vrbětice odišli s krásnym časom 13,93s (13,57P), s ktorým sa umiestnili na 2. mieste a odniesli si aj pohár pre najrýchlejšieho prúdara. Krásny útok ukázali taktiež aj chalani z Brumova, ktorí dokončili útok s výsledným časom 14,13s (13,59L) a odniesli si pódiové 3. miesto. Mikušovce odbehli útok za čas 14,32s (14,30L).

Ďalší tým - Lehota pod Vtáčnikom - ukončil útok s časom 14,40s (14,27L). V bodovom ťažení pokračovalo aj Ihrište, ktoré dokončilo útok s časom 14,65s (14.26P). Bobrovček po prestreku na pravom prúde skončil s časom 14,72s na 7.mieste, Poľný Kesov s miernym prestrekom dokončil svoj útok s časom 14,77s a bral siedme miesto. Naši susedia z Podlužian dokončili útok s časom 14,90s.

Ďalším ligovým týmom boli Dohňany, ktorým sa podaril pekný čas 14,92s. Lidečko, jedno z mužstiev, ktoré bežalo za nepriaznivého počasia dokončilo svoj útok so slušným časom 15,28s. Horná Breznica ukončila svoj útok s časom 15,44s, čím si pripísali 3 body do SMHL. Nepriazeň počasia okúsili aj Nosice, ktoré po chybe prúdara dokončili svoj pokus s nie moc dobrým časom 22,73s, podobne pochodili aj Lednické Rovne s časom 25,90s.

Podhorie neobhájilo prvé miesto spred roka, keď po chybe na rozdeľovači dokončili svoj útok s časom 27,09s. Zbore sa tentoraz prihodila chyba strojníka, čo znamenalo čas 30,15s, ale videli sme skvelú prácu bratov Behrovcov, ako to bravúrne zvládnuť aj bez strojníka . Tŕstie sa popasovalo s počasím časom 35,32s, Francova Lhota svoj útok nedokončila.

Podobný výsledok malo aj Stupné kvôli nezapojenej prúdnici. S nenaskrutkovaným košom bol tým Brumov B diskvalifikovaný, Malá Bytča svoj ptok aj s prispením nepriaznivého počasie nedokončila. Ďalší tým z nedokončeným útokom bol Nedašov, Pravotice boli diskvalifikované kvôli nezatočenému košu. Po pošmyknutí a následnom prešľape na pravom prúde odišli diskvalifikovaní chalani z Krásna.

Kategória ŽENY

Nosiciam sa podarilo tretie ligové víťazstvo s perfektným časom 16,00s a pravá prúdarka si odniesla aj trofej pre najrýchlejšiu prúdarku. Na druhom mieste skončili Dežerice s výsledným časom 16,69s , rýchlejší terč 16,27s. Ďalšie v poradí, ženy z Mikušoviec obsadili tretie miesto časom 16,80s.

Nováčik v lige, Malá Bytča dosiahla čas 17,45s. Veľkú smolu mali Moškovčanky, ktoré kvôli prestreku na ľavom prúde obsadili až piate miesto s časom 17,67s. Horenická Hôrka sa umiestnila na šiestom mieste s časom 17,96s. Ženám s Ladiec nepomohla ani zapožičaná pravá prudarka a dosiahli čas 18,02s.

5 bodov si zo súťaže odniesla Nedašova Lhota (18,10s). Majsterky Slovenska zo Šišova skončili na deviatom mieste, ženám s Brodzian pri útoku veľmi pršalo, čo bolo jednou z príčin horšieho výslednému času. Na poslednom ligovom mieste sa umiestnili ženy s Ihrišťa (20,68s).

Na záver by sme chceli poďakovať všetkým zúčastneným družstvám za skvelé výkony aj počas zlého počasia, divákom že prišli povzbudiť a hlavne všetkým sponzorom. Dúfame, že ste sa u nás cítili príjemne a o rok sa znovu vidíme.

Hasiči Svinná
Hasiči Svinná

Páčil sa Vám tento článok? Povedzte o ňom aj svojim známym.

Páčil sa Vám tento článok? Povedzte o ňom aj svojim známym.
Archstyl architekti
Bison Sportswear
BOLD digital
Budiš
dobrovolnihasici.sk
hasicskysport.sk
Munus
Profitent
MY Noviny stredného Považia
Prvé hasičské rádio
Púchovské noviny
Sportfire
Svet hasičov
Trenčiansky samosprávny kraj
Tommu motor tuning
TOP FIRE
Záhrada & dielňa