SMHL pokračovala 9. kolom v Horenickej Hôrke

SMHL pokračovala 9. kolom v Horenickej Hôrke

SMHL pokračovala 9. kolom v Horenickej Hôrke

V nedeľu 3. augusta sa za príjemného letného počasia konalo ďalšie kolo SMHL 2008. Vôbec po prvýkrát sa súťažilo v Horenickej Hôrke, keďže išlo o 1.ročník súťaže o Putovný pohár DHZ v Horenickej Hôrke a zišlo sa na ňom celkovo 59 družstiev. 

Po slávnostnom zahájení súťaže, ktorého súčasťou bolo aj posvätenie novej dráhy, sa na štart ako prví postavili domáci. Útok im nevyšiel podľa predstáv a výsledným časom 17,64 sek obsadili až 23. priečku a do bodovania SMHL si pripísali dva body.

Potom prišlo na rad nežnejšie pohlavie, v podobe žien z Trenčianskych Stankoviec (19,43 sek - 3. miesto), Nedašovej Lhoty (22,71 sek) a Ladiec, ktorým čas 19, 54 sek stačil len na "zemiakovú medailu". Ďalšími, ktorí sa predstavili divákom, boli družstvá Trenčianske Stankovce (19,72 sek), Svinná (14,87 sek - 6. miesto), Streženice (15,49 sek), Ďežerice - ženy (20,06 sek) a aktuálny líder priebežného poradia SMHL, Lehota pod Vtáčnikom. Časom 14,53 sek obsadili v konečnom hodnotení nepopulárne 4. miesto.

Druhú desiatku štartujúcich otvorilo družstvo Brumov B, no so svojím výkonom (19,20 sek) určite neboli spokojní. Po nich štartovalo ďalšie moravské družstvo - Nedašova Lhota (17,49 sek). Pekným časom sa prezentovali aj chalani z Pravotíc, ktorý si odniesli 10. priečku v celkovom hodnotení za čas 15,15 sek. Menej spokojní však určite boli hasiči z Nedašova, ktorí si po sekundovom prestreku na ľavom prúde zapísali čas 15,00 sek, čo určite nebolo podľa ich predstáv.

No hneď po nich štartujúci Brumov A predviedol krásny útok a výsledným časom 14,05 sek si odniesol celkové druhé miesto a ocenenie pre najrýchlešieho prúdara súťaže, ktorý to zvládol za 13, 77 sek. Pekný útok predviedlo taktiež družstvo Dežeríc (14,91 sek - 7. miesto) či skoro domácich Lednických Rovní (15,92 sek). Obrovský prestrek na ľavom prúde "vyrobili" Podhorania (18,76 sek), čo ich odsunulo až na chvost štartového poľa (PP - 13,83 sek).

Po nich však prišli na rad Zborania. Výborným výkonom ukázali, že už dali zabudnúť na čiernu sériu z predchádzajúcich pár súťaží a časom 14,04 sek sa právom stali víťazmi 1. ročníka súťaže. Ďalej sa predstavili aj zástupcovia ZSHL Zlaté Klasy (16,95 sek), ženské družstvá Rybany a Podlužany (20,07 sek). Pekné piate miesto si odnieslo Ihrište (14,84 sek). O niečo pomalší boli hasiči z Podlužian, ktorý to zvládli za 15,44 sek. Medzi ženami sa o víťazkách rozhodlo zhruba v polovici súťaže. Najskôr sa vedenia ujali časom 18,73 sek Pečeňany.

No ich radosť netrvala dlho. Vzápätí štartujúce ženy Ihrište podali výborný výkon a súťaž vyhrali časom 17,76 sek. Navyše si odniesli aj ocenenie pre najrýchlejšiu prúdarku súťaže (17,17 sek). Na štarte sa potom striedali družstvá z okolia (Kvášov, Pruské, Vydrná - ženy, Hloža, Dulov, Horovce, Nosice, Mikušovce atď.) s družstvami, ktoré na súťaže v tomto regióne často nezavítajú ( Zlatníky, Senica, Lackov). Poradie sa na konci súťaže už výrazne nemenilo, hoci sa o to snažili družstvá ako Možkovec (14,91 sek - 8. miesto), Tŕstie (15,19 sek), Krásno (18,16 sek ), Mostište, Dohňany či Podskalie (16,29 sek). Poradie sa podarilo zmeniť už len mužom z Ďurďového, ktorí si dosiahnutým časom 14,37 odniesli tretie miesto.

Na záver súťaže prebehol ešte rozstrel o hodnotené 7. a 8. miesto medzi družstvami Dežerice a Moškovec, ktoré dosiahli zhodný čas 14,91 sek. Z tohto súboja vyšlo víťazne družstvo Dežeríc, a tak si pri vyhodnotení súťaže prevzali odmenu za 7. miesto.

Na záver boli vyhlásené výsledky, odovzdané ceny pre prvých osem mužských a prvé štyri ženské družstvá.

Zúčastnení si počas celej súťaže mohli pozrieť aj výstavku fotografií Milana Dermeka o hasičskej technike na Slovensku a v Čechách, ktorému touto cestou ďakujeme aj za super fotografie z celého víkendu.

Dúfame, že prvý ročník súťaže v Horenickej Hôrke sa všetkým páčil, a tešíme sa spolu s Vami na ďalšie pokračovania novovzniknutej tradície. 

Ľuboš Kamenický
Ľuboš Kamenický

Páčil sa Vám tento článok? Povedzte o ňom aj svojim známym.

Páčil sa Vám tento článok? Povedzte o ňom aj svojim známym.
Archstyl architekti
Bison Sportswear
BOLD digital
Budiš
dobrovolnihasici.sk
hasicskysport.sk
Munus
Profitent
MY Noviny stredného Považia
Prvé hasičské rádio
Púchovské noviny
Sportfire
Svet hasičov
Trenčiansky samosprávny kraj
Tommu motor tuning
TOP FIRE
Záhrada & dielňa