SMHL: Báječný víkend pod psa

SMHL: Báječný víkend pod psa

SMHL: Báječný víkend pod psa

....jak pro koho. Neuvěřitelný přetlak favoritů v Záblatie. Invaze Moraváků na stupních vítězů v Púchově. Jak připravit super trať? Čtěte dále. 

Tak by se dal stručně shrnout uplynulý víkend v SMHL. V sobotu vstoupila liga do závěrečné třetiny. Družstva se sjela pod hrad Matúša Ščáka v Trenčíně – část Záblatie. Některá družstva si před nebo po skončení této soutěže stačila odskočit na další pohárovky. V Bratřejově kraloval Nedašov, který tak dokázal, že letos to s double ve Zlínské lize a SMHL myslí vážně. Do „tradiční“ Karolinky-Grapy si zajely pro poháry družstva z Brumova a Bylnice.

Nedašov nasadil v Záblatí čas 14.32 s. a čekal co se bude dít dál. Favority ligy zaskočilo Ďurďové, které vylepšilo na 14.30 s. Lehota si o víkendu vybrala „černého Petra“. Její čas těsně pod 15 s. nedál příliš nadějí pro sběr vyšších bodů. Bylnice zaútočila a po čtvrté v řadě ji porazila s časem 14.34 s. Korunu tomu dal poslední na startu Brumov, který zvítězil s rovnou čtrnáctkou. Začíná se potvrzovat to, že čím víc jim teče do bot, o to lepší výkony předvádí.

V neděli se někteří potkali na tradiční pohárovce v Púchově. Tato soutěž se totiž poháry a cenami (kromě Rakové) vymyká všem soutěžím na Slovensku. Na stupně vítězů se tentokrát postavila pouze družstva z Moravy v pořadí Nedašov, Brumov a Bylnice.

Poté se družstva přesunovala na ligu do Ďurďového. Všichni se těšili nejen na hezký a slunečný zbytek dne, ale i např. na vařené žebra a na překvapení, které pořadatelé slibovali.

Tato obec ležící hluboko v horách, kde by lišky mohly dávat dobrou noc, přístupná úzkou a klikatou cestou (mimochodem naši posádku mohla stát život) a je takovou chloubou hasičiny na celém západním Slovensku. Obec čítá okolo 168 obyvatel. Z toho je asi 80 % důchodců a pět mladých zapálených hasičů.

To co ale předvedli snad všichni obyvatelé této obce pro nás soutěžící, nemělo obdoby. Proti loňsku změnili celou trať. Po příjezdu do nového hasičského areálu čekal na všechny přijíždějící družstva šok. Nová travnatá plocha s nápisem střiženým na ní Ď U R Ď O V É. Přístupová cesta, betonový náběh, zázemí a dobré občerstvení, pěkné poháry ( na rozdíl od Záblatie ), připravení pořadatelé…Jsou totiž příkladem toho, jak má vypadat kvalitní pohárovka a co stačí k tomu, abych jejich soutěž získala v tak krátké době velmi vysokou úroveň. Rád bych se na takové soutěži utkal i s ostatními týmy např. ze Zlínské ligy nebo ze Severomoravského poháru.

Samotný závod odstartovali domácí a se svým výkonem nebyli z počátku spokojeni, protože košařovi nesedl ideálně koš. Později se však ukázalo, že svůj horší den si vybrala i ostatní družstva a dosažená patnáctka domácím zajistila pěkné 3. místo. O další místa se pak poprali Pravotice, Brumov, Brvnište a samozřejmě letos bezkonkureční Nedašov, který si již šestým vítězstvím v lize zajistil předběžné 1. místo celkového pořadí. Ze zbylé trojice dopadl nejlíp Brumov. O to hůř dopadla Bylnice, která v individuální sazce proti nim prohrává 0:2 a bude mít těžkou pozici odvrátit tři jejich mečboly.

Poslední čtyři kola rozhodnou o tom, kdo ze trojice Lehota, Brumov a Bylnice obsadí dosud dvě volá místa na stupních vítězů v celé SMHL. Vsadil bych na to, že Lehota svůj náskok na druhém místě pohlídá a mezi zbývajícím Brumovem a Bylnicí se opět rozhodne až v posledním kole. Ostatní družstva ale mají také o co bojovat. Tuším, že na prvních osmi místech jsou i slušné finanční odměny.

Jak to vypadá s ambicemi a průběžným pořadím v ženské kategorii, bych Vás rád seznámil po příštím víkendu. V sobotu se totiž pojede již 12. kolo v Podlužanech, které začíná ve 13.00 hod. Vzhledem k tomu, že jsem bohužel nemohl být v Ďurďové do konce, bych se pozastavil jen nad velmi rychlou nabíračkou děvčat z Pečeňan a pro mě dosud nevysvětlitelným časem 17,26s děvčat z Bylnice, která tak zřejmě nasadila nový rekord v lize v dosavadních třech ročnících. 

Josef Lysák
Josef Lysák

Páčil sa Vám tento článok? Povedzte o ňom aj svojim známym.

Páčil sa Vám tento článok? Povedzte o ňom aj svojim známym.
Archstyl architekti
Bison Sportswear
BOLD digital
Budiš
dobrovolnihasici.sk
hasicskysport.sk
Munus
Profitent
MY Noviny stredného Považia
Prvé hasičské rádio
Púchovské noviny
Sportfire
Svet hasičov
Trenčiansky samosprávny kraj
Tommu motor tuning
TOP FIRE
Záhrada & dielňa