Pozvánka do Pravotic, zhodnocení III.kola SMHL

Pozvánka do Pravotic, zhodnocení III.kola SMHL

Pozvánka do Pravotic, zhodnocení III.kola SMHL

Tuto sobotu 10.7.2004 pokračuje SMHL V. kolem v Pravoticích (SR). Od 13.00 hod. se těší pořadatelé na Vaši účast. Stručně: 2B, 4C. Muži i ženy. Sklopky. 6 pohárů a muži 2 000,- Sk, 1 000,- Sk, 500,- Sk. Ženy: 500,- 300,- 100,- Sk. Dále si můžete přečíst, jak to vypadalo v Pruském (SR). 

Soutěž proběhla za krásného počasí a v krásném areálu. Domácí družstvo nasadilo na 2B a nástřik velmi pěkný čas 20.16 s. Bylo vidět, že především Pruské (jak muži, tak i ženy) jsou letilé družstva specializující se na nástřik. Vždyť jejich děvčata skončila ze všech 32. družstev celé soutěže na celkově 12. místě a ve své kategorii je těsně ohrozila jen děvčata z Podlužan.

Když jsem loni psal, že Bylnice (ZL) byla ze třetího místa mile překvapena, tak letos jim štěstí přálo nadmíru. S časem 19,17s vedení v soutěži nepustilo, ikdyž Lehota pod Vtáčnikom měla útok rozeběhlý velmi pěkně. Voda do prvního B jim šla v 7,6s a výstřik 13.9s.!

Podlužany si zřejmě pohoršily na nabíračce, když vodu dávaly až v 10,1s. Smolaři z Krásna již podruhé během dvou sezon zapojují B spoj tak, že strojník nahání spoj po trati a pak se vrací k savicím (Doufám, že to berete s úsměvem)!

Za zmínku stojí i dobré mašiny ze Záblatia, když jsem jim naměřil výtlak za rovných 6s a Lidečka, které hledá fazonu z počátku devadesátých let, (kde brali kde co a většinou první místa), protože i jejich stroj je naladěn na 6,3s,ale chybí jim spíše víc technika spojů.

Na závěr soutěž dodržel slovo z loňska starosta obce Pruské, který postavil Old stars team starostů okolních obcí včetně šikovné košařky a předvedli, že jejich požárním útokem se mohou pochlubit v celém okolí. Jen tak se pozná, že to starostové obcí s námi hasiči myslí dobře a není jim naše práce lhostejná. A když si k tomu všemu vyzkouší útok i fanoušci, tak nemůže být na dědině lepší spolupráce všech občanů, než právě v Pruském!

Již poněkolikáté výzývám někoho z družstev SMHL, aby poslali někdy i svůj komentář, protože nemám patent na rozum a nechci mít "...chytrolínské řeči". 

Josef Lysák
Josef Lysák

Páčil sa Vám tento článok? Povedzte o ňom aj svojim známym.

Páčil sa Vám tento článok? Povedzte o ňom aj svojim známym.
Archstyl architekti
Bison Sportswear
BOLD digital
Budiš
dobrovolnihasici.sk
hasicskysport.sk
Munus
Profitent
MY Noviny stredného Považia
Prvé hasičské rádio
Púchovské noviny
Sportfire
Svet hasičov
Trenčiansky samosprávny kraj
Tommu motor tuning
TOP FIRE
Záhrada & dielňa