Nedašov tentokrát bez SMHL

Nedašov tentokrát bez SMHL

Nedašov tentokrát bez SMHL

Tradičně první zářijovou neděli se konala soutěž v Nedašově. Tentokrát však kvůli nevyhovujícím terčům, které neprošly kalibrací SMHL se konala bez bodování do této ligy. Nakonec se soutěže zúčastnilo rekordních 91 družstev.

Jako první se na start neplánovaně postavili staří páni z Valašského výběru, což je směsice hasičů z Nedašova, Brumova a Bylnice. Po sobotním výkonu z nedaleké Nedašovy Lhoty, kdy nedokázal svůj terč shodit pravý proud, se situace obrátila a v Nedašově nedokončil proud levý, i když byl podstatně blíž k terči.

Následovali muži z Hřivínova Újezdu – Kaňovic – čas 16,32 byl v bodování ZLPS ohodnocen 9 body. Družstvo Hradčovic předvedlo solidní výkon a jako první zapsali čas 15,90 (celkově tohoto času dosáhli další 3 mančafty). Bratřejovským ženám útok nevyšel a pravá proudařka válec v terči nedokázala shodit vůbec.

Muži z Francovy Lhoty budou v příští sezóně ještě nebezpečnější, než v té letošní, čas 15,45 stačil v celkovém hodnocení na 10. příčku. V tradičních zelených dresech se představily Vésky A, čas byl ještě o 4 setiny horší než před nimi běžící Francova Lhota - 15,49. Prvním zahraničním účastníkem byli muži z Lehoty pod Vtáčnikom, kteří po generační obměně ještě stále hledají tu správnou cestu - 15,36.

Mimo soutěž se poté prezentovali muži z Bratřejova B, protože za tento tým šlo víc mužů z jejich A týmu, než by povolovaly pravidla obou lig - 16,36. Družstvo z Visolají má před sebou taky ještě dost soutěží a patří k mladším mezi muži - 17,69. Zato skoro veteráni z Louk se předvedli časem 19,17a uzavřeli tak první desítku.

Bratřejovské Áčko skvěle rozběhlo svůj pokus a na levé straně byl shoz za 14,92, bohužel na pravé straně se proudař bil se svým náčiním až po nástřikovou čáru a nakonec proudnici spojit nestačil, takže nedokončený pokus. Majitelé terčů a časomíry – Vrbětice – ukázali, že v Nedašově umí a s časem 14,78 se dlouho drželi na první příčce. Nakonec tento čas stačil na třetí pozici. Navíc si jejich pravý proud odnesl ocenění za nejrychlejší sestřik v mužské kategorii - 14,23.

Ženy z Velkého Ořechova shodily terče v čase 20,60. Muži z Poriadie šli mimo svou oblíbenou startovací pozici – třináctku – ale na výkonu je to nerozhodilo. S časem 15,12 skončili celkově na poslední hodnocené pozici, na pátém místě. Martinice si určitě chtěli odvézt lepší umístění než celkové 23. místo za čas 16,91. Zabojovat chtěli i muži z Velkého Ořechova B, ale čas 17,85 jim tyto plány zhatil.

Ženy z Hřivínova Újezdu nestačily na velkou konkurenci a s časem 20,58 braly až dvanácté místo. Muži z Mladcové se výkonem 15,09 dostali celkově na nepopulární bramborové umístění. Následovaly ženy z Moškovce, které prostřikem na levém proudu obsadily celkově až devátou příčku, nicméně si odvezly pohárek za nejlepší sestřik 19,72 (16,45 PP). Béčko z Vések uzavíralo druhou desítku časem 17,64.

Velký Ořechov C po problémech na rozdělovači zastavil časomíru na 16,96. Prostřik levého proudu z Podlužan znamenal až čas 17,53. Velký favorit na vítězství a vítěz SMHL Podhorie nezklamali a dokázali vodu zkrotit v čase 14,75, na vítězství to ale nakonec těsně nestačilo. Nutno dodat, že tento čas po problémech rozdělovače byl těžko uvěřitelný pro většinu diváků.

Áčko ze Zbory nepředpokládali, že by odjeli s prázdnou, nicméně po problémech na rozdělovači a pravém proudu terče nedokázali shodit. Ze sousední Nedašovy Lhoty se prezentovaly nejdřív ženy a s časem 17,29 opanovaly svoji kategorii a zaslouženě vyhrály. Levý proudař z Beluše zapojoval až u terčů a i proto byl výsledný čas jen 17,08.

Jak jsem již předeslal, čas 15,90 byl hodně oblíbený a jako druhý celek ho dosáhlo družstvo mužů z Nedašovy Lhoty. Mladé žabky z Nosic umí precizně ovládnout svoji disciplínu a dokázala to i jejich levá proudařka, která dosáhla času 17,01, nicméně problémy na levé straně a zásah vedoucího družstva odsoudil žabky k diskvalifikování pokusu, i když se nakonec levé proudařce podařilo shodit v čase29,35.

Proudaři z Topolecké nedokázali doběhnout tam, kam měli, a proto neshodili terče ani na jedné straně. Třetí desítku uzavřely první dorostenky soutěže a to z Horenické Horké, ale čas 25,30 v jejich kategorii do výsledků výrazněji nepromluvil.

Brumovské béčko, které ještě mohlo zkusit promluvit do finální podoby konečného pořadí v SMHL, pokud by se soutěž započítávala, předvedli po problémech čas17,58. Bohužel ogárci nedoběhli dost dopředu a navíc se i při jejich pokusu rozfoukal zákeřně vítr.

Stejnou smůlu jako jejich A tým si vybrala i Zbora B, tentokrát ale na koši – 99,99. Mladý tým z Bylnice, který už několikrát dokázal předvést útok i za šestnáct sekund (a to myslím i na nočních soutěžích), v Nedašově po prostřiku na levém proudu až pod dvacet sekund - 19,72. Ženy z Dežeric se pokusily odpovědět na skvělý výkon Nedašovy Lhoty a rozhodně se s časem 17,47 nenechaly zahanbit, když celkově obsadily druhé místo. Muži z Lednických Rovní prostříkli na levé straně - 15,38.

Zaváhání předvedl i košař z Brumova A a tak ve výsledku předvedli jen lepší výkon, než jejich mladší souputníci - 17,08. Levý proudař ze Svinné zaváhal už u základny a pak to horko těžko doháněl - 16,11. Doslova horké chvilky si užil pravý proud z Poteče a po divokém tanci u terčů shodil až v čase 20,61. Ženy z Dubkové shodily terče až v čase 21,58 a ještě horším časem se ukázaly ženy z Horenické Horky, které prostříkly na obou stranách a časomíru zastavily až za 22,80 a tím uzavřely čtvrtou desítku.

Na levé straně nestíhal vysokému tempu proudař z Lidečka a terč na svojí straně shodit nedokázal, zatímco jeho kolega vpravo dosáhl výkonu 14,91. „Staří páni“ z Dubkové předvedli výborný výkon a dokázali svoji kategorii vyhrát časem 18,11. Tímto výkonem povzbuzené dorostenky z Nosic taktéž zabraly a jejich 17,87 stačilo s obrovským přehledem na vítězství v jejich soutěži.

Muži z Krásna se zapůjčeným strojem od domácích zkrotili terče za 15,22. Pravý proud z Nevšové byl dál než jeho kolega a tak třísekundový rozdíl mezi sestřiky byl moc - 19,66. Ženy z Ladců zabojovaly, ale čas 19,11 stačil až na výslednou šestou příčku. Domácí družstvo nastoupilo až jako 47. celek soutěže a po menších problémech vzadu a po horším průtlaku stroje shodili terče až za 16,64.

Šišovské ženy měly tendenci na promluvu do celkového pořadí v soutěži žen, ale po prostřiku na levé straně to nestačilo - 19,98. Ženy z Hřivínova Újezdu – Kaňovic nestačily na našláplé slovenské družstva a zbyla na ně až pátá příčka - 18,59. Pátou desítku družstev uzavřeli muži ze Zahnašovic - 15,76.

Následovali muži ze Stupného - 17,21. Po nich jdoucí Malá Bytča sice dokázala shodit terče až časem 17,01, ale výkon 14,25 na levé straně byl jen o dvě setiny horší, než nejlepší sestřik soutěže. Skoro třísekundovým rozdílem mezi sestřiky se prezentovali muži z Křekova - 20,42. Študlov taktéž celkem obrodil svoje řady a ukázali se výkonem 16,84.

Košař ze Štítné nad Vláří zápolil s vercajkem, co mohl, ale zbrzdil tak naděje ostatních - 18,79. Hodně opatrným výkonem se prezentovaly ženy z Podvysoké, hlavně jejich strojnice. Dle mě mohla hnát vodu dopředu i dřív a mohly dosáhnout lepšího času, než 21,00. Dalším skoro třísekundovým rozdílem mezi oběma terči se předvedli muži z Mikušovec - 18,56 a i po nich jdoucí ženy ze Zahnašovic - 19,12.

Mirošovský košař dokázal své nářadí utopit v kádi a teprve po vylovení mohl pokračovat v útoku - 22,89. Spojené družstvo mužů ze Šišova a Libichavé, tzv. Šišbichavá měli taktéž problémy s košem - 20,91, svým pokusem uzavřeli šestou desítku soutěžících.

Ženy z Mikušovec ukazují, že se s nimi musí počítat, svým pokusem 18,43 obsadily čtvrtou příčku. Kvášov přijel s celkem třemi družstvy, jako první se nám ukázaly jejich ženy, ale čas 20,16 byl vysoký. Dorostenky ze Lhoty sice prostříkly na pravé straně, ale i tak jim to v jejich kategorii stačilo na druhé místo - 23,13.

Vlachovické ženy s vypůjčenou béčkařkou z Nedašovy Lhoty dokončily až v čase 25,34. Dalším družstvem Kvášova byli jejich muži na 35 let a již před útokem bylo jasné, že když dokončí, nebudou horší, než druzí. Víc družstev se v této kategorii totiž nepřihlásilo, ale Kvášovjané chtěli zaútočit na nejvyšší metu, což se nakonec nepodařilo - 23,08. Následovala plejáda ženských družstev.

Dorostenka z Kaňovic, konkrétně béčkařka, si na svůj běh zapomněla přibrat hadici a tak si rozdělovačka musela vedení roztáhnout sama - 28,41. Poté přišla smršť z Malé Bytče, jejich hasičky i ve značně pokročilé době ukázaly, že o přední příčky se dá stále bojovat - 18,05 a třetí místo. Ženy z Prštného ukončily až v čase 19,40 a další ženy na startě – Lhota – na tom byly ještě hůř - 24,12.

evá proudařka Kvášovských dorostenek zaspala jak na startu, tak i potom na základně, ale jejich čas 23,52 i tak stačil na bronzové ocenění. Tímto útokem jsme ukončili sedmou desítku družstev.

Zbrzdění s vodou předvedli muži z Lukova a navíc jim ještě ve finále praskla hadice, takže svůj pokus nedokázali dokončit. Dorostenky z Malenovic měly víc zaváhání v průběhu útoku a pak i prostřiky na terčích - 27,77.

Pravá proudařka dorostenek z Machové nedoběhla až na značku a svůj terč shodit nedokázala, i když se holky hodně snažily a vysály skoro celou nádrž. Až jako 74. tým se prezentovali první dorostenci z Dolné Breznice, ale po odpojení béčka od přetlakového ventilu svůj pokus nedokončili.

Muži ze Sazovic shodili terče až za 17,08. Prostřikem na levé straně se prezentovali muži z Horné Breznice - 16,18, na pravé straně to bylo pod patnáct sekund. Dorostenky z Dolné Breznice dokončily až v čase 23,90, což v jejich kategorii stačilo na čtvrté místo. Dorostenci ze Zádveřic časem 17,75 vyhráli zaslouženě svoji soutěž.

Veselá si zapůjčila Goose z Mladcové na levý proud a ten nešťastně utekl béčkařovi, takže čas až 33,94. Osmou desítku uzavírali dorostenci ze Sazovic a svým výkonem nestačili jen na Zádveřice - 17,96.

Že se na vítěze mužů bude čekat skoro až do konce soutěže, to očekával málokdo, nicméně Ďurďové všem vytřelo zrak a časem 14,70 si zaslouženě zapůjčili putovní pohár na jeden rok. Spojař savic z Nosic podklouzl a tím zbrzdil dobře rozběhnutý útok - 15,30. Hasiči z Poruby se dostali až přes šestnácti sekundovou hranici - 16,33.

O celkové umístnění se klepali časoměřiči z Vrbětic i při startu Trstieho, ale 15,96 je výrazně neohrozilo. Levá proudařka dorostenek z Rackové spadla u základny a již nestihla roztáhnout pořádně hadice - 33,61. Slovenští dorostenci z Mostište nestačili na protějšky z Moravy - 20,64 a čtvrté místo.

Záriečie si vypůjčili od domácích hadice a s vypůjčeným proudařem z Nosic doběhli za 15,90. Bronzovou příčku u dorostenců si vybojovali Míškovice s časem 18,00. Ženy z Mostište dokončily až v čase 21,03. Pravá proudařka žen z Dulova se sekla u základny a tak byla daleko od terčů - 25,62. Jako poslední družstvo – celkově 91. – se ukázali muži z Mostiště, ale levý proud utekl tak moc béčkařovi, že svůj pokus nedokončili.

Děkujeme všem zúčastněným družstvům, že přijeli a budeme se těšit na příští ročník. Škoda, že se soutěž nakonec nezapočítala do SMHL, jako pořadatelé bereme vinu na svoji hlavu a pro příští rok uděláme maximum, aby se toto neopakovalo. Snad se Vám u nás líbilo.

Jakub Vilímek
Jakub Vilímek

Páčil sa Vám tento článok? Povedzte o ňom aj svojim známym.

Páčil sa Vám tento článok? Povedzte o ňom aj svojim známym.
Archstyl architekti
Bison Sportswear
BOLD digital
Budiš
dobrovolnihasici.sk
hasicskysport.sk
Munus
Profitent
MY Noviny stredného Považia
Prvé hasičské rádio
Púchovské noviny
Sportfire
Svet hasičov
Trenčiansky samosprávny kraj
Tommu motor tuning
TOP FIRE
Záhrada & dielňa