Lehota pod Vtáčnikom hostila po rokoch znova SMHL

ilustračný obrázok - Lehota pod Vtáčnikom hostila po rokoch znova SMHL

Potom, čo sa liga z Lehoty pod Vtáčnikom vytratila, sa po rokoch do tejto obce v okrese Prievidza opäť vrátila v sobotu 21.07.2012. No tentoraz sa už nekonala v dobre známych priestoroch pri hasičskej zbrojnici, ale vôbec po prvý raz bol dejiskom súťaže vynovený futbalový štadión. Ďalšou novinkou bola tento rok aj samostatne hodnotená klasická kategória.

Kategória muži

V hlavnej kategórii sa očakávalo pokračovanie naháňačky o priebežné prvé miesto medzi Zborou a Podhorím. No priebeh súťaže by sme pokojne mohli označiť ako skaza favoritov. No našla sa aj jedna výnimka. Bola to práve priebežne vedúca Zbora, ktorá naplnila predpoklady a súťaž suverénne vyhrala s časom 13,85s (13,75L).

Po zaváhaniach mnohých favoritov si druhé miesto odniesla Chudá Lehota s časom 14,50s (14,48L), bronzový stupienok si napokon vybojovali domácim určite dobre známe Bystričany s časom 14,62s. Z Lehoty pod Vtáčnikom odchádzalo mimoriadne spokojné Podskalie. Veď prečo aj nie, zabehli čas 14,95s, ktorý im vyniesol celkové 4. miesto.

Kus smoly si vybralo Poriadie. Na pravom terči mali skvelý čas 13,94s, no výsledný čas 15,04s im prisúdil piate miesto. Vytiahli sa aj ďalšie družstvá, ktorým sa doposiaľ nedarilo podávať až tak kvalitné výkony. Šieste miesto si odniesli Lednické Rovne s časom 15,26s, siedme skončilo Tŕstie za 15,38s (14,80L) a s ôsmym miestom vládla určite spokojnosť aj v Ďurďovom (15,44s).

Naopak výkon na domácej pôde si určite lepšie ako 15,51s predstavovala Lehota pod Vtáčnikom, ktorá tak skončila na deviatom mieste. Za ňou sa na desiatom mieste umiestnili Podlužany s časom 15,82s, ktoré uzavreli prvú desiatku aj skupinu družstiev, ktoré mohli byť so svojimi výkonmi ako tak spokojné.

To však neplatilo o ďalších družstvách, ktoré boli určite spokojné menej. Jedenáste miesto si vybojovali Dolné Ozorovce (16,17s), po prestreku na ľavom prúde skončila s časom 16,42s Svinná (14,65P). S prestrekom na prúde a trinástym miestom odišli aj Nosice (17,22s), Moškovec (17,46s), Pravoticiam sa zasa ideálne nevydarila základňa, a tak skončili s časom 18,18s na pätnástom mieste.

Muži z neďalekého Koša skončili na 16. mieste (20,18s), Dohňany podobne ako mnoho ďalších družstiev vyrobili obrovský prestrek (28,11s) a skončili na sedemnástom mieste. Absolútne nevydarené pokusy predviedlo na osemnástom mieste Krásno (28,34s), devätnásty Poľný Kesov (29,49s) a aj jeden z top favoritov súťaže Podhorie na dvadsiatom mieste (30,47s).

Posledný dokončený pokus si pripísal Dulov (32,38s). Pokusy sa nepodarilo dokončiť družstvám Rybany, Skačany, Malý Lapáš, Ihrište, Turčianske Teplice a Nedašov. Diskvalifikáciu za porušenie pravidiel si odniesla dvojica družstiev Brumov a Brumov B.

Kategória ženy

Medzi ženami to bol súboj čisto ligových družstiev. Z neho najlepšie vyšli Ladce, ktoré zabehli čas 17,68s (17,18P) a odniesli si tak ďalšie ligové víťazstvo. Tesný súboj sa odohral aj o ďalšie pohárové miesta. Druhé miesto si nakoniec vybehalo Ihrište s časom 17,84s a tretia priečka patrila napokon Moškovcu za čas 17,98s.

Tesne za pohárovým umiestnením skončili štvrté Dežerice (18,03s) a aj piate Nosice (18,17s). So značným odstupom skončila na šiestom mieste s časom 19,58s (18,16L) Horenická Hôrka. Po chybách na základni posledné siedme miesto prischlo Nedašovej Lhote s časom 28,09s.

Klasická kategória

Do súťaže v klasickej kategórii sa prihlásili štyri družstvá. Jasným víťazom sa stalo družstvo z Poruby s časom 19,53s, druhé miesto vybojoval DHZ 2 Lehota pod Vtáčnikom s časom 27,49s a tretie miesto si odniesli Opatovce nad Nitrou za čas 36,75s. Golianovo svoj pokus nedokončilo.

Kategória veteráni

Medzi veteránmi s PS 8 podobne ako v klasickej kategórii súťažili štyri družstvá. Na radosť domácich si prvenstvo vybojovala domáca Lehota pod Vtáčnikom s časom 23,00s, druhé skončili Rybany (24,61s) a tretie miesto uchmatli hasiči z družobného Bludova (35,38s). Nosice svoj pokus nedokončili.