Boj o titul najlepšie zvládli Dežerice

ilustračný obrázok - Boj o titul najlepšie zvládli Dežerice

81 mužských a 34 ženských družstiev, dva hviezdne výbery. Z tejto krátkej bilancie môžeme spomenúť ešte štrnásť družstiev zo susedného Česka a dvadsať nedokončených útokov, ktorých svedkami mohli byť všetci, ktorí prišli v sobotu 09.09.2017 do Ďurďového na finálový výstrek Slovensko – moravskej hasičskej ligy.

Tuhý boj o celkové druhé miesto

Ako prví už tradične vybehli na dráhu domáci, ale celkový čas 14,91s ich zaradil až na 31. miesto súťaže. V SMHL bol otvorený ešte súboj o celkové druhé miesto, a tak sa čakalo hlavne na útoky Brumova B a Stupného, ktorí oň bojovali.

Z tejto dvojice sa viac darilo Brumovu B, ktorý si časom 13,24s vybojoval prvenstvo na súťaži a v SMHL krásne 2. miesto. Stupné bralo s časom 13,64s bronz tak v Ďurďovom, ako aj v celkovom hodnotení SMHL. Pridali k tomu ešte aj najrýchlejší prúd súťaže s časom 12,83s na pravej strane.

Brumov B nielen zvíťazil, ale sa aj posunul na celkové 2. miesto v hodnotení SMHL 2017.

Medzi prvú a tretiu priečku sa vtesnal víťaz českej extraligy SDH Oponešice, ktorí dosiahli čas 13,41s. Zemiakové miesto patrilo Zbore, ktorú čas 13,72s posunul v ligovom hodnotení na piatu priečku pred domáce Ďurďové.

Majstri SMHL, Podhorie, si prestrekom na ľavej strane a celkovým časom 13,75s zabezpečili piatu priečku. Trinástkové časy si odniesli na šiestom a siedmom mieste Vrbice (13,91s) a KL auto Jasenové (13,92s). Muži z Podvysokej bojovali o prvú priečku, o čom svedčil aj čas na ľavom terči, ale celkový výsledok 14,02s nakoniec stačil až na ôsme miesto.

Visolaje, ktoré v tohtoročnej SMHL obsadili štvrté miesto, skončili v Ďurďovom v druhej desiatke. Ich čas 14,42s stačil na 16-tu pozíciu. V množstve …nástkových až dvadsiatkových časov, ešte možno spomenúť Francovu Lhotu, ktorá síce skončila až na 42.mieste, ale čas na ľavom terči 13,84s by sa zmestil do prvej desiatky. Celkový výsledok však bol 15,94s.

Tri družstvá so šancou na titul

U žien sa o všetkom rozhodlo až po útoku Dežeríc, ktoré si skoro zhodnými zostrekmi a výsledným časom 16,21s (16,18P) vybojovali prvenstvo v lige. Poraziť ich nakoniec dokázali len ženy so Spišského Štvrtka, ktoré sa ako jediné dostali s celkovým výsledkom pod hranicu 16-tich sekúnd. Dosiahli výsledný čas 15,90s (15,66L).

Dežerice zažívali po svojom útoku obrovskú radosť. SMHL vyhrali vôbec po prvý raz.

Tretie skončili ženy z Nedašovej Lhoty s časom 16,28s a za nimi s 5-stotinovým rozdielom minuloročné víťazky z Radíkova. Tie si okrem zemiakového miesta odniesli aj sošku najrýchlejšej prúdarky za čas 15,54s na pravej strane. Päticu najlepších uzatvorili Streženice (16,52s). V prvej desiatke sa zo SMHL okrem Dežeríc a Nedašovej Lhoty umiestnili ešte aj Kvášovčanky, ktoré s časom 16,95s skončili na ôsmej priečke.

O prvenstvo v lige bojovali okrem Dežeríc aj Nosice – žabky a Ihrište. Obe družstvá však svoje útoky skazili a pripísali si čas 17,51s pre Nosice – žabky, resp. 21,38s pre Ihrište.

V poslednom kole SMHL býva dobrým zvykom, že sa predvedú najlepší z najlepších z družstiev SMHL. Aj keď útoky neboli 100%-né, nepatrili medzi najhoršie. Ženy by si s dosiahnutým časom 16,41s zabezpečili piatu priečku a muži s časom 13,82s šiestu v celkovom poradí družstiev.

Záver súťaže tradične patril vyhodnoteniu súťaže, vyhláseniu súťaže Najlepšia partia hasičov a samozrejme vyhláseniu výsledkov 15. ročníka SMHL.