7. kolo SMHL v Pravoticiach

7. kolo SMHL v Pravoticiach

7. kolo SMHL v Pravoticiach

V sobotu sa v Pravoticiach konal už 6. ročník pohárovej súťaže v hasičskom športe o Putovný pohár starostu obce. Bolo to už 7. kolo v 3. ročníku SMHL, kde sa očakávali kvalitné súboje a pekné časy. 

Zahájením súťaže sa na súťažiace družstvá prišlo pozrieť aj usmiate slnko, ktoré skrášlilo celú súťaž.

Ako prvé štartovalo družstvo domácich z Pravotíc a po drobných zmenách v tíme to bolo aj vidieť, lebo na kvalitne pripravenej, poctivej trati (10 m nábeh, 70 m trať) spadol pravý terč na hodnote 13,92s. Ale kvôli zaváhaniu ľavého prúdiara bol výsledný čas 15,44s.

Rýchla trať sľubovala ďalšie rýchle časy, čo dokázala aj Lehota pod Vtáčnikom s výsledným časom 14,71s, a taktiež aj Podlužany, ktorí trošku neskorou vodou dosiahli čas 14,55s. Bolo vidieť, že ogary z Moravy prišli do Pravotíc výborne nažhavení a kvalitne pripravení. Svoj osobný rekord asi predviedlo družstvo z Bylnice časom 14,24s a ďalším rokordným časom sa blysol aj Brumov, ale škoda, že iba s prúdom a to pravým (13,63 s), a s výsledným časom 15,41s.

Neuveriteľný a krásny útok predviedli ogary z Nedašova a svojím časom 13,83s si odniesli víťaznú trofej z Pravotíc. Nebola to jediná trofej, pretože ľavý prúdiar si odniesol aj trofej za najrýchlejšieho prúdiara, ktorý zhodil terč za 13,43s. Neuveriteľné ale skutočné.

V ženskej kategórii sa chystali taktiež kvalitné súboje a to najmä medzi družstvami zo SMHL. Najlepšie sa zadarilo Bylničankam s časom 18,83s, na 2. mieste sa umiestnili ženy z Podlužian s časom 19,22s, ktorých pravá prúdiarka si odniesla trofej „najrýchlejšia prúdiarka“, ktorá zhodila terč za 18,03s. Na 3. mieste sa umiestnili ženy zo Streženíc s časom 21,80s.

Naozaj sa bolo v Pravoticiach na čo pozerať, škoda že si to neprišlo vychutnať viac družstiev pretože na súťaž prišlo iba 24 družstiev a z toho 5 ženských. Dúfam, že budúci rok sa to zlepší a padne opäť nejaký rekord. 

Jozef Bagin
Jozef Bagin

Páčil sa Vám tento článok? Povedzte o ňom aj svojim známym.

Páčil sa Vám tento článok? Povedzte o ňom aj svojim známym.
Archstyl architekti
Bison Sportswear
BOLD digital
Budiš
dobrovolnihasici.sk
hasicskysport.sk
Munus
Profitent
MY Noviny stredného Považia
Prvé hasičské rádio
Púchovské noviny
Sportfire
Svet hasičov
Trenčiansky samosprávny kraj
Tommu motor tuning
TOP FIRE
Záhrada & dielňa