3. kolo SMHL 2014 na umelej tráve v Malej Bytči

3. kolo SMHL 2014 na umelej tráve v Malej Bytči

3. kolo SMHL 2014 na umelej tráve v Malej Bytči

3. kolo Slovensko – moravskej hasičskej ligy sa konalo po prvý krát v Malej Bytči. Keďže do ligy vstúpili oba tými - muži aj ženy z Malej Bytče, bolo to niečo nové pre všetkých.

Celý týždeň sme pozorne sledovali počasie, či sa mraky konečne rozídu a bude to vydarená súťaž. Nakoniec to dopadlo dobre s výnimkou toho, že nebolo 30 stupňov ako po minulé roky.

Dopredu bolo známe všetkým účastníkom, že je to celodenná akcia vrátane nočnej súťaže s Open air party. Na súpiske sme mali prihlásených 70 družstiev, z ktorých nakoniec odbehlo 61. Cez deň bol počet návštevníkov primeraný a šialenstvo sa rozbehlo až večer, keď sme spoločne prekonali hranicu 3000 ľudí.

Od 12.00 hod. to ako prví odštartovali muži z Malej Bytče, ktorí svoj útok nedokončili. Keďže na internete bola tipovacia súťaž na výsledné dosiahnuté časy, z ktorých mnohí tipovali rekordy, boli všetci zvedaví, či tomu bude tak aj v skutočnosti. Nakoniec sa rekordu dočkali, ale iba na jednom prúde.

Podmienky boli vynikajúce, veď je to jediná trať kompletne z umelej trávy na Slovensku. Kto videl výsledkovú listinu, musel uznanlivo pokývať hlavou nad neskutočnou tesnosťou výsledkov v mužskej kategórií, kde prvé Ihrište a šieste Stupné delilo 0,14 sekundy. Pre orientáciu si túto prvú šestku pripomeňme: 1. Ihrište – 13.804s, 2. Brumov B – 13,871s, 3. Podhorie – 13,893s, 4. Zbora A – 13,937s, 5. Vrbětice – 13,944s, 6. Stupné – 13,949s, ktoré zároveň dosiahlo na pravom terči neskutočných 12,923 sekundy.

U žien to také tesné nebolo, ale nebola núdza o krásne útoky. Prvé miesto vyhrali ženy z Dežeríc s výsledným časom 16,371s a na ľavom lepšom terči dokonca 16,064s. Druhé skončili dievčatá zo Setechova, ktoré sa ako zástupkyne SSHL dostali na pódiové umiestnenie s výsledným časom 17, 654s.

Na radosť domácich si tretie miesto odniesli ženy z Malej Bytče za čas 18,012s. Na tomto kole si zmerali sily družstvá zo štyroch líg. Okrem SMHL sme registrovali zástupcov zo SSHL, THL, ZSHL. To, že SMHL je naozaj silná liga dokazuje aj to, že najlepšie družstvo z inej ligy bola Rudinka, ktorá skončila na 15. mieste s výsledným časom 14, 920s. Tešme sa na ďalšie kolá, pretože sledovať tak veľkú koncentráciu kvalitných družstiev sústredených do jednej ligy je radosť pre každého fanúšika hasičského športu.

Ďakujeme všetkým zúčastneným za vytvorenie dobrej atmosféry a dúfame, že o rok sa stretneme opäť.

Hasiči Malá Bytča
Hasiči Malá Bytča

Páčil sa Vám tento článok? Povedzte o ňom aj svojim známym.

Páčil sa Vám tento článok? Povedzte o ňom aj svojim známym.
Archstyl architekti
Bison Sportswear
BOLD digital
Budiš
dobrovolnihasici.sk
hasicskysport.sk
Munus
Profitent
MY Noviny stredného Považia
Prvé hasičské rádio
Púchovské noviny
Sportfire
Svet hasičov
Trenčiansky samosprávny kraj
Tommu motor tuning
TOP FIRE
Záhrada & dielňa