Podlužany priali Zbore a Kvašovu

ilustračný obrázok - Podlužany priali Zbore a Kvašovu

Po dvojtýždňovej pauze pokračovala SMHL súťažou o Putovný pohár starostu obce Podlužany. Súťaži podobne, ako predchádzajúcemu kolu, prialo počasie. A tak v pekný letný deň bojovalo o ocenenia 40 družstiev mužov a 17 ženských kolektívov.

A treba povedať, že počas celej súťaže sa bolo skutočne na čo pozerať. V mužskej kategórii padli dva časy pod hranicou 14 sekúnd, v ženskej kategórii sme mohli po čase vidieť opäť šestnástku.

Kategória muži

Ako už bolo spomenuté vyššie, v tejto kategórii bolo možné vidieť dva výkony pod 14 sekúnd. O prvú trinástku sa postarala Zbora, ktorá sa časom 13,65s (13,58P) stala víťazom súťaže. Zároveň sa týmto výkonom zaradila na tretiu priečku historických tabuliek v SMHL.

Druhú priečku si odniesli ešte stále držitelia rekordu SMHL medzi mužmi – Brumov B. Časomiera sa zastavila na čase 13,85s (13,83L). Stupeň víťazov doplnilo Podhorie, ktoré zabehlo 14,31s (13,99L). Tesne pod pódiom ostali Trenčianske Stankovce, ktoré predviedli krásny útok s časom 14,35s. Na pravom terči dokonca 13,65s.

Darilo sa aj domácim mužom, ktorí si vybojovali piatu priečku s výsledným časom 14,61s (14,37P). Šiestu priečku si vybojovali hasiči z Nedašova A s výsledným časom 14,64s. Tí však určite nebudú najlepšie spomínať na súťaž, keďže cestou boli spolu s hasičmi z Dohňian účastníkmi dopravnej nehody a na 12. kolo SMHL takmer nedorazili.

Posledný výkon pod pätnásť sekúnd, ktorý im zároveň prisúdil siedmu priečku, dokázali zabehnúť Poriaďania. Ich čas bol 14,87s (14,02L). O ôsme a deviate miesto sa podelili Horenická Hôrka a Ihrište, keď zabehli identický čas 15,04s. Desiatu priečku si odnieslo najlepšie mimoligové družstvo – Trenčianske Bohuslavice s časom 15,05s.

V druhej desiatke sa ocitli Lidečko (15,13s), Lehota pod Vtáčnikom A (15,27s), Nedašova Lhota (15,36s), Moškovec (15,39s), Zlatníky (15,59s), Topoľčianky (15,90s), Dolné Ozorovce (16,18s), Krásno A (16,22s), Dežerice (17,40s) a najlepšiu dvadsiatku uzavreli Rybany (17,93s). Nie veľmi vydarené útoky ukázali Pravotice (18,37s), Brumov A (18,66s), Lednické Rovne (18,87s), Bystričany (19,00s), Ďurďové (19,17s) či Dulov (19,37s).

Podobne si počínali aj družstvá Lehota pod Vtáčnikom B (19,48s), Krásno B (24,65s), Slatina nad Bebravou (27,06s), Soblahov (37,48s) a takisto i Dvorec a Ladce, ktorí svoje pokusy nedokončili. Voči pravidlám sa previnili Pruské, Svinná, Poľný Kesov, Skačany, Záblatie, Vydrná a Nedašov B, za čo videli červenú vlajku, znamenajúcu diskvalifikáciu.

Kategória ženy

Medzi ženami bola k videniu po dlhšom čase opäť šestnástka, no nebolo to v podaní Moškovca, ako sme si zvykli počas tejto sezóny. Tento parádny výkon sa podaril ženám z Kvašova, ktoré dosiahli čas 16,92s (16,65L) a tým pádom celú súťaž vyhrali.

Ako tak im ešte stíhali Pečeňany, ktoré takisto parádnym časom 17,22s (17,15L) obsadili druhú priečku. Tú tretiu napokon vybojovalo Ihrište za čas 18,06s (17,74P), 4. priečku obsadili v konečnom účtovaní domáce ženy s dosiahnutým časom 18,28s.

Dežericiam sa za výkon 18,57s (17,16L) ušla piata priečka, 6. miesto brali Ladce (18,87s), siedma nakoniec skončila Vydrná (19,86s). Za nimi sa svojimi výkonmi zoradili Poľný Kesov (20,17s), Topoľčianky (20,77s), Brodzany (20,86s), Horenická Hôrka (21,14s).

Až s dvanástou priečkou sa museli uspokojiť tohtoročné rekordérky a líderky poradia medzi ženami – Moškovec, keď zabehli čas 21,30s (16,21P). Za nimi boli ešte Trenčianske Stankovce (21,41s), Nedašova Lhota (41,12s) a Slatina nad Bebravou, Svinná a Soblahov, ktorých hasičky svoje útoky nedokončili, resp. bola im udelená diskvalifikácia.

SMHL bude ďalej pokračovať začiatkom septembra súťažou v Nedašove, kde bude prebiehať zároveň aj ZLPS, čo ponúkne určite zaujímavé porovnanie družstiev týchto dvoch líg a samozrejme aj množstvo kvalitných výkonov.