SMHL 2017: Družstvá mesiaca september

SMHL 2017: Družstvá mesiaca september

Mesiac september je takmer na svojm konci a s ním aj 15. ročník Slovensko - moravskej hasičskej ligy. V pravidelnom mesačnom súhrne sa pozrieme opäť a naposledy na to, ktoré družstvá v jedinej septembrovej súťaži najviac vynikli.

Na programe bolo už len posledné 14. kolo, dlho očakávané finále v Ďurďovom.

V tom sa ešte stále urputne bojovalo o umiestnenia na stupňoch víťazov v oboch kategóriách, čo ešte viac zvýraznilo už aj tak veľkú atraktivitu súťaže. To sa samozrejme výrazne prejavilo aj na výkonoch družstiev, na ktoré sa teraz pozrieme.

1. Dežerice - ženy

Dežerice vstupovali do finále ako vedúce družstvo priebežného poradia, hoci len s malým 4-bodovým náskokom. Museli sa teda mať napozore pred druhým Ihrišťom a tretími žabkami z Nosíc. Očakával sa preto priamy súboj o titul v podaní tejto trojice družstiev.

Potom, čo však Ihrište aj Nosice - žabky svoje pokusy skazili, mohli ísť Dežerice na štart relatívne v pohode. V tomto "móde" sa im útok napokon vydaril veľmi dobre a pripísali si na konto svoj nalepší výkon v SMHL 2017 s hodnotou 16,21s (16,18P).

Dežerice - ženy na súťaži v Ďurďovom

Nebol to síce víťazný útok súťaže (vyhral Spišský Štvrtok), no znamenal plný bodový zisk a potvrdenie víťazstva v SMHL 2017. Historicky prvý titul pre Dežerice bol na svete a ihneď po zhodení terčov tak mohli prepuknúť spontánne oslavy.

2. Brumov B

Brumov B avizoval po niekoľkých predchádzajúcich druhých miestach v SMHL tentoraz útok na titul. Chalani však do Ďurďového napokon prišli v situácii, ktorú dôverne poznajú. V boji o druhé miesto. A súpera oň mali viac ako zdatného. Medzi nimi a Stupným bol rozdiel iba 1 bod.

Po tom, čo ostro sledované Stupné zapísalo výsledný čas 13,64s (12,83P), vložil Brumov B do svojho pokusu všetko. Útok im napokon vyšiel fantasticky a finále SMHL 2017, Ďurďovský výstrek, vyhrali s časom 13,24s (13,11L).

Brumov B na súťaži v Ďurďovom

V celkovom hodnotení SMHL 2017 týmto výkonom tesne predstihli Stupné. Po roku sa tak opäť postavili na stupienok pre družstvo na striebornej pozícii. A hoci to nakoniec nebol vytúžený titul, chalani mali aj z tohto výsledku pochopiteľne radosť.

3. Nedašova Lhota - ženy

Nedašova Lhota zažila zvláštnu sezónu. Po tom, ako sa im v úvode ročníka podarilo vyhrať 2 kolá, ich opustila štastena a ich ďalšie výkony nestačili na lepšie ako priebežné štvrté miesto. V Ďurďovom to však určite cheli zmeniť, čo im veľmi prial okrem iných aj komentátor súťaže MIlan Yetti Kováčik.

A ten sa nakoniec nemýlil. Nedašova Lhota si po výbornom výkone na svoje konto pripísala čas 16,28s (16,05P), 3. miesto v súťaži a 13 bodov do hodnotenia SMHL 2017.

A hoci tento vynikajúci výsledok už nič nezmenil na konečnom 4. mieste v SMHL 2017, je to určite obrovské povzbudenie a napravenie si chuti pred zostávajúcimi súťažami, ktoré ešte Nedašovu Lhotu čakajú túto hasičskú jeseň.

Výraznejšiie bodovali aj družstvá, ktorým sa počas ročníka nedarilo.

Tradične sa darilo vyššie spomínanému Stupnému a aj Zbore, ktorá sa finálovým výkonom dokázala posunúť ešte o stupienok vyššie v celkovom hodnotení SMHL. Na to sme si už ku koncu ročníka celkom zvykli a nebolo to nič prekvapujúce.

V Ďurďovom sa však útoky vydarili hneď niekoľkým družstvám, ktoré si tých vydarených pokusov počas tohto ročníka veľmi neužili.

Celkom určite do tejto skupiny družstiev môžeme zaradiť mužov z Nedašovej Lhoty (14,24s), ktorí sa v závere ročníka zlepšovali. Súťaž sa taktisto vzhľadom na predchádzajúce výkony vydarila Svinnej (14,74s) a ženám z Kvašova, ktoré pokorili 17-sekundovú hranicu s časom 16,95s.

foto: Foto Janica

Páčil sa Vám tento článok? Povedzte o ňom aj svojim známym.

Ďaľšie články

Ďaľšie články

12.kolo SMHL v Podlužanoch

12.kolo SMHL v Podlužanoch

Za krásne slnečného počasia ako na želanie sa v sobotu v Podlužanoch konalo už 12. kolo SMHL. Počasie spríjemnilo atmosféru a priebeh celej súťaže, na ktorej sa zúčastnilo 34 družstiev, z toho 11 ženských. 

Čítať ďalej ...

3. kolo SMHL 2014 na umelej tráve v Malej Bytči

3. kolo SMHL 2014 na umelej tráve v Malej Bytči

3. kolo Slovensko – moravskej hasičskej ligy sa konalo po prvý krát v Malej Bytči. Keďže do ligy vstúpili oba tými - muži aj ženy z Malej Bytče, bolo to niečo nové pre všetkých.

Čítať ďalej ...

Archstyl architekti
Bison Sportswear
Budiš
dobrovolnihasici.sk
JKmóda
Knezek - požiarna ochrana
Munus
MY Noviny stredného Považia
Prvé hasičské rádio
Púchovské noviny
Sportfire
Tommu motor tuning
TOP FIRE
Trenčiansky samosprávny kraj