Konfrontácia dvoch líg priniesla rekordnú účasť

ilustračný obrázok - Konfrontácia dvoch líg priniesla rekordnú účasť

Už viac rokov je možné v Nedašove vidieť konfrontáciu SMHL a ZLPS. Inak tomu nebolo ani v nedeľu 04.09.2011. Nedašov hostil 13. kolo SMHL a súčasne 12. kolo ZLPS. Na súťaži sa zišiel úctyhodný počet 84 hasičských družstiev, ktoré okrem kategórií mužov a žien súťažili aj v kategórii dorastenky a dorastenci. Domácich organizátorov milo prekvapilo aj krásne počasie, ktoré pripomínalo skôr horúce leto, než pomaly sa blížiacu jeseň.

Dorastenky mali istotu pohára

Keďže do súťaže dorastenie sa zapojili iba tri družstvá, každé malo istotu, že si nejaký pohár z Nedašova odnesie. Nakoniec z tejto konfrontácie najlepšie vyšli Malenovice za  čas 20,79s, druhú priečku si vybojovala Lhota (21,64s) a tretie miesto obsadila Loučka (23,35s).

Víťazný pohár pre dorastencov putuje na Slovensko

Medzi dorastencami bol jediný zástupca zo Slovenska, no svojich súperov sa vôbec nezľakol. Mladíci z Ihrišťa takpovediac všetkým vypálili rybník, keď vyrovnanými zostrekmi dosiahli čas 17,85s a vyhrali tak svoju kategóriu.

Druhé miesto si odniesli dorastenci z Horného Lidča s časom 18,39s a bronz patril mladíkom z Lidečka (18,78s). Tesne štvrté skončili Bojkovice (18,79s) a výsledky dorastencov uzatváral Velký Ořechov s časom 18,85s.

Ladce si zaistili titul

Víťazstvo v súťaži si vybojovali ženy z Drnovíc. Svoj útok zvládli v čase 18,11s a zaslúžene triumfovali. Za čas 17,67s na pravom prúde si odniesli aj ocenenie pre najrýchlejšiu prúdarku súťaže. Druhé miesto vydreli baby z Velkého Ořechova s časom 18,38s.

Bronzovú priečku nakoniec ukoristili Ladce s časom 18,46s. Tá však pre ne mala cenu zlata, pretože si v predstihu zaistili celkové prvenstvo v SMHL 2011. Štvrté miesto patrilo Nedašovej Lhote (19,15s), piate skončili ženy z SDH Hřivínův Újezd s časom (19,17s). Pekné šieste miesto vybojoval Moškovec (19,25s), siedme skončili Kvašovčanky (19,58s) a ôsme miesto patrilo Ihrišťu, keď baby zastavili časomieru na rovných dvadsiatich sekundách (19,19P).

Za nimi v tesnom závese skončili na deviatom mieste Dežerice (20,14 s) a desiate miesto patrilo ďalšiemu slovenskému družstvu, babám z Pruského (20,76s). Zhodný čas zabehli aj ženy z Loučky (20,76s) a obsadili tak delenú desiatu pozíciu. Dvanáste miesto patrilo Hrubej Vrbke (21,08s), trinásta skončila Poteč (21,72s) a štrnáste miesto obsadili Nosice (23,24s).

Veľmi sa nedarilo Podlužanom, ktoré zabehli na pravom prúde kvalitný čas 18,85s, no výsledný čas 24,57s stačil len na pätnáste miesto. Obdobne si počínali aj Vlachovice (31,75s), Malenovice (38,27s) a Tečovice (43,62s).

Mladcová ako jediná pokorila pätnástku

V mužskej kategóriisi mimochodom zmeralo sily dovedna 58 družstiev. Padol však iba jeden čas pod hranicou pätnástich sekúnd. Postarala sa oň Mladcová, ktorej víťazný čas mal hodnotu 14,72s. Na ľavom prúde zaznamenali čas 14,66s, čo stačilo na ocenenie najrýchlejší prúd súťaže.

Pekný útok predviedlo aj Lidečko, ktoré dokázalo časomieru zastaviť na čase 15,03s a odniesli si tak pohár za druhé miesto. Bronz vybojoval Velký Ořechov  A s časom 15,39s. Neobľúbené štvrté miesto obsadilo družstvo Oprechtice (15,40s) a až na piatom mieste registrujeme družstvo zbierajúce body do SMHL.

S časom 15,65s(14,82L) ho obsadila Zbora a pripísala si potrebné body na udržanie si aspoň teoretickej možnosti na celkový triumf v SMHL. Šieste miesto si vybehal Lukov (15,67s), siedma skončila Svinná s časom 15,74s a na ôsmom mieste nakoniec skončilo Podhorie s časom 15,89s (14,67P).

S menšími problémami sa musela vysporiadať Lehota pod Vtáčnikom. Napokon to  tačilo s časom 15,94s na konečné deviate miesto. Najlepšiu desiatku uzavrel Velký Ořechov B, ktorý dosiahol čas 15,98s. V tej druhej sa postupne umiestnili na mieste číslo 11 Hřivínův Újezd A (16,04s), 12. Mirošov (16,05s), trinásta skončila Hrubá Vrbka (16,07s), 14. miesto brali Nosice (16,09s). 15. miesto obsadil líder priebežného poradia SMHL Ihrište s časom 16,23s.

Podstatnejšie však bolo, že si pripísali 11 bodov a pred finále mali pohodlný náskok 19 bodov na priebežne druhú Zboru. 16. miesto obsadili Drnovice (16,26s), 17. skončili Pravotice (16,32s), 18. Ladce (16,34s), po prestreku na pravom prúde na devätnástom mieste skončilo Poriadie (16,47s).

Druhú dvadsiatku uzavrel s identickým časom Bratřejov A (16,47s). Ďalšími družstvami, ktoré si prišli zasúťažiť boli Poteč (16,60s), Zbora B (16,73s), Malá Bytča (16,89s) Bratřejov B (16,89s), Tŕstie (17,02s), Horenická Hôrka (17,04s), Salaš (17,06s), Ďurďové (17,14s), Velký Ořechov C (17,19s), Dulov (17,36s), Nedašova Lhota (17,71s), Vrbětice B (17,75s) či Púchov (17,79s).

Sklamaný bol domáci Nedašov i obe družstvá z Brumova

Množstvo družstiev zažilo sklamanie z nevydareného pokusu. Medzi tieto družstvá sa zaradil bohužiaľ aj domáci Nedašov (17,91s), ďalej to boli Tečovice (18,08s), Částkov A (18,17s), Horní Lideč (18,45s), Vbětice A (18,90s), Pruské (18,91s) a na mieste číslo 40 Ludslavice (19,00s).

S veľmi podobnými pocitmi z Nedašova odchádzali aj Podlužany (19,18s), Vysoké Pole (19,75s) Vacenovice (20,03s), Vlachovice (20,23s), Krásno (20,69s), Dežerice (21,51s), ale aj Trenčianske Stankovce (21,07s), Kvašov (29,10s), Chudá Lehota (29,31s) a Lhota A (31,63s).

Nedokončený útok zapísali zhodne Brumov A a Brumov B, Moškovec, Lednické Rovne, Bystričany, Lhotsko, Dohňany a Hřivínův Újezd B.